5 Dakkada Değişir Bütün İşler

5 Dakkada Değişir Bütün İşler Filmi

İlham kaynağı gerçek bir hikaye olan ‘5 Dakkada Değişir Bütün İşler’, üç kafadarın bir yanlış anlaşılma sonucunda nezarete düşüşünü konu ediniyor.

Sedat, Harun ve Cihan, orta halli bir mahallede yaşayan 3 yakın arkadaştır. İnternet cafe işleten Sedat, bahisten para kazanır ve aynıı gece bu parayı harcamak için pavyona giderler. Zira Harun ve Cihan hayatlarında hiç pavyona gitmemişlerdir, Sedat abileri onlara göz kulak olacaktır! Ancak içeride zil zurna sarhoş olan, yüksek gelen hesabı ödeyemeyen kafadarlar, o gece tahmin ble edemeyecekleri olaylara karılaşırlar. Bar sahibi, psikopat mafya Tavşan Rıza ise en büyük kabusları olacaktır.

Orçun Benli yönetiminde çekilen komedi filminin baş rollerinde Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut, Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ, Ali Düşenkalkar, Fatih Koyunoğlu, Murat Şahan, Erdinç Kurt, Ayhan Anıl, Zafer Atlı, Yiğit Pakmen, Şükrü Üçpınar, Nezih Tuncay, Neslihan Acar oynadı. Görüntü yönetmenliğini Tufan Kılınç, kurgusunu Levent Çelebi ve Emre Boyraz, kostüm tasarımlarını Buket Engin, sanat yönetmenliğini Ali Şahin gerçekleştirdi. Müziklerini Özgür Pazarlı besteledi.

5 Dakkada Değişir Bütün İşler Filmi

5 Dakkada Değişir Bütün İşler Filmi Afişi

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

Yönetmen: Orçun Benli
Oyuncular: Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut, Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ, Ali Düşenkalkar, Fatih Koyunoğlu, Murat Şahan, Erdinç Kurt, Ayhan Anıl, Zafer Atlı, Yiğit Pakmen
Senaryo: Alptekin Öztürk, Orçun Benli
Yapımcı: Ayfer Özgürel
Görüntü Yönetmeni: Tufan Kılınç
Kurgu: Levent Çelebi, Emre Boyraz
Kostüm Tasarımı: Buket Engin
Sanat Yönetmeni: Ali Şahin
Müzik: Özgür Pazarlı
Yapımcı Şirketler: TFT Yapım, Uzak Yakın Film
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 6 Mayıs 2016