Aptallar Çetesi – Masterminds

Aptallar Çetesi - Masterminds Filmi

Bir gün gelir, David Ghantt maceranın gerçek anlamını keşfeder. Hem de o güne kadarki en çılgın hayallerinin çok ötesinde bir keşiftir bu… Son derece monoton hayatı olan sıradan bir adamdır. Bir bankanın para taşıma aracında şçförlük yapar. Günlerini başka insanların paralarını taşıyarak geçirir. Ufukta bu hayattan kaçışı yok gibidir. Gündelik hayatındaki tek heyecan kıvılcımı kız arkadaşı Kelly Campbell’in aklına uymasıyla parlar. Kız arkadaşı ona hayatının en büyük oyununda, başrol teklif etmektedir. Kafa kafaya verip banka soyacaklardır.

Yarım akıllı dostları Steve’in önderlik ettiği bir grup suçluyla beraber absürt bir soygun planı geliştirirler. Bu plan hayata geçer ve David imkansızı başararak tam 17 milyon doları bankadan kaçırır. Ancak bu kadar büyük parayı ortaklarının eline vermek gibi ciddi bir hata yapar. Lüks hayatın cazibesine kapılan ortakların geride bir dolu kanıt bırakması kaçınılmazdır. David şimdi peşindeki yetkililerden yakasını kurtarmak, oyunu tekrar kendi lehine çevirmek için ne gerekiyorsa yapmak zorundadır.

Aptallar Çetesi - Masterminds Filmi Afişi

Aptallar Çetesi – Masterminds

Yönetmen: Jared Hess
Oyuncular: Kristen Wiig, Owen Wilson, Jason Sudeikis, Kate McKinnon, Zach Galifianakis, Mary Elizabeth Ellis, Leslie Jones, Allegra Nova, Rhoda Griffis, Nicole Michele Sobchack
Senaryo: Chris Bowman, Hubbel Palmer
Prodüksiyon Tasarımı: Clayton Hartley
Görüntü Yönetmeni: Erik Wilson
Kurgu: Keith Brachmann, David Rennie
Kostüm Tasarımı: Sarah Edwards
Set Dekorasyonu: David Smith
Müzik: Geoff Zanelli
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 2 Aralık 2016