Arada (2018)

Arada (2018)

Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’un altını üstüne getirerek bileti ararlar.

Mu Tunç​’un yazıp – yönettiği; başrollerinde Burak Deniz ve Büşra Develi​’nin rol aldığı Arada filmi, Türkiye’deki ilk gösterimini 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’​nde yaptı. Film, hurdalıkta yer alan çılgın rave partilerinden nargile kafelere kadar birçok mekanda Istanbul’un gizemli yeraltı kültürlerini resmediyor.

Mu Tunç’un ilk yönetmenlik denemesi olan Arada, ünlü oyuncu Burak Deniz’in de beyaz perdedeki ilk filmi olarak dikkat çekiyor. Rue de Pera Films​’in yapımcılığında çekilen Arada filmi, yönetmenin gerçek aile hikayesinden esinleniyor. Ayrıca filmde; Selim Bayraktar,​ Deniz Celiloğlu​, Ceren Moray​, Seda Akman​, Cem Başeskioğlu​, Eriş Akman​, Yüksel Ünal ​gibi önemli oyuncu kadrosuyla birlikte İstanbullu birçok genç yer alıyor.

Arada Filmi Afişi (2018)

Arada (2018)

Yönetmen: Mu Tunç
Oyuncular: Büşra Develi, Burak Deniz, Selim Bayraktar,​ Deniz Celiloğlu​, Ceren Moray​, Seda Akman​, Cem Başeskioğlu​, Eriş Akman​, Yüksel Ünal
Senaryo: Mu Tunç
Genel Koordinatör: Ayça Çobanoğlu
Görüntü Yönetmeni: Utku Sönmezer
Kostüm Tasarımı: Burak Sanuk
Makyaj Tasarımı: Elif Girgin
Sanat Yönetmeni: Cemal Yağız Alpfer
Müzik: Orkun Tunç
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2018