Ayı Paddington 2 (2017)

Ayı Paddington 2 (2017)

Artık Brown ailesi ile yaşamakta olan Paddington yerel halkın da sevilen ve popüler bir üyesi olmuştur. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum günü için mükemmel hediyeyi almak adına bir dizi garip iş bulup çalışmaktadır. Nihayet hediyeyi almayı başarır, ancak hediye bir anda çalınır. Paddington hediyeyi çalanı bulmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Seslendirme kadrosunda Ben Whishaw, Hugh Grant, Hugh Bonneville, Michael Gambon, Sally Hawkins, Marie-France Alvarez, Samuel Joslin, Julie Walters, Madeleine Harris, Jessica Hynes, Nicholas Woodeson, Ben Miller gibi isimleri barındıran yapımın yönetmen koltuğunda Paul King oturuyor.

Adını, Londra’nın tam kalbindeki metro ve tren istasyonlarının bulunduğu mahalleden alan ve nedendir bilinmez, her daim “Ayı Teddy’nin daha efendi versiyonu” şeklinde anılan Ayı Paddington, yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından sinema salonlarına geri döndü!

Michael Bond tarafından yaratılan ve kısa sürede İngiliz çocuk klasikleri arasında başı çeken Paddington, bu zamana kadar yazılı mecrada pek çok maceranın baş karakteri oldu ve bir çok çizgi filmde / televizyon projesinde boy gösterdi. Bu bakımdan 2014 yılında vizyona giren ve animasyon ile live action tekniğini evlendiren ilk filmin, beyazperde maratonuna bir miktar geç kaldığını söylemek çok da yanlış olmasa gerek. Portakal reçeline karşı koyamayan, insanların arasına karışmak için can atan bu Peru’lu ayıcık; aslında küçük yaştaki İngiliz okurları zenofobiye karşı bilinçlendirmek gibisinden naif bir misyon üstleniyor.

Ayı Paddington 2 Filmi Afişi (2017)

Ayı Paddington 2 (2017)

Yönetmen: Paul King
Seslendirme Kadrosu: Ben Whishaw, Hugh Grant, Hugh Bonneville, Michael Gambon, Sally Hawkins, Marie-France Alvarez, Samuel Joslin, Julie Walters, Madeleine Harris, Jessica Hynes, Nicholas Woodeson, Ben Miller
Senaryo: Paul King, Simon Farnaby
Prodüksiyon Tasarımı: Gary Williamson
Görüntü Yönetmeni: Erik Wilson
Kurgu: Jonathan Amos, Mark Everson
Kostüm Tasarımı: Lindy Hemming
Set Dekorasyonu: Cathy Cosgrove
Sanat Yönetmeni: Andrea Borland, Gareth Cousins, Dominic Hyman, James Price, Patrick Rolfe
Müzik: Dario Marianelli
Türkiye DağıtımıL Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 24 Kasım 2017