Bakıcı – Inconceivable

Bakıcı - Inconceivable

Masum bir yüz, akıl almaz bir plan.

Geçmişinden kaçan, gizemli genç bir kadın olan Katie, kızıyla beraber yeni bir kasabaya yerleşir. Burada kendisi gibi anne ve geniş bir aile sahibi olan Angela ile kısa sürede sıkı bir arkadaşlık kurarlar. Bir anda samimi olmaya başlayan Katie ve Angela’nın arkadaşlığı, Angela ile eşi Brian’ın Katie’ye dadılık ve misafir evinde yaşama teklifi ile yön değiştirir. Katie’nin zaman içerisinde ortaya çıkan, Morganlar’ın kızlarına karşı olan takıntılı davranışları ve bitmek bilmeyen yalanları sonunda Angela ve Brian, Katie’nin ailelerini dağıtmaya uğraştığını fark ederler.

Jonathan Baker yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde Gina Gershon, Nicky Whelan, Nicolas Cage, Sienna Soho Baker, Natalie Eva Marie, Faye Dunaway, Jonathan Baker, Corrie Danieley, Burgess Byrd, Leah Huebner, James Van Patten oynadı. Senaryosunu Chloe King yazdı. Prodüksiyon tasarımlarını Niko Vilaivongs, grüntü yönetmenliğini Brandon Cox, kurgusunu Richard Byard, kostüm tasarımlarını Bonnie Stauch, set dekorasyonunu Ráchel Lowery, sanat yönetmenliğini Aaron Bautista gerçekleştirdi. Müziklerini Kevin Kiner besteledi.

Bakıcı - Inconceivable

Bakıcı’yı (Inconceivable) ‘Seyircinin ilgisini çekebilecek türde anlatılmış bir hikaye’ olarak açıklayan yönetmen Jonathan Baker, güçlü kadınların öncülük ettiği bir film yaratma konusundaki ilgisini de ortaya koyuyor. ‘Bu filmi kadınlar yarattığından hikayelerini kadın seyircilere kolayca aktarabilecekler. Ve kadınlar da bu hikayeyi duyunca kendi çevrelerine kolayca anlatabilecekler.’ diye devam ediyor.

Gina Gershon, karakteri Angela’nın karşı karşıya kaldığı zorlu mücadeleyi anlatırken, “Bu film, çok uzun süre beklemiş ve gerçekten çocuk isteyen bir kadınla ilgili bir hikaye. Karı koca doktor bir çift ve harika bir ilişkileri var. Ancak Angela’nın hamile kalması zor olduğundan dolayı donör yumurtalar kullanmaya başlarlar” diyor.

Gershon, hikayenin yazarı Chloe King’in arkadaşı olduğu için prodüksiyondan çok önce projeden haberdardı ve fırsatı bulduğunda projede heyecanla yer almak istedi. Bir doktor, bir eş ve bir anne olan Angela, mesleki özlemleri ve ailenin içindeki rolleri arasında bir denge bulmak için çaba göstermek zorunda kalmıştır. Gershon, bu ikilemi günümüzde kadın sorunlarını anlamak için önemli olduğunu belirtiyor. “Angela karakteri bir modern zaman kadını. İşini ve hastalarını seviyor. Belli bir noktadan sonra bir aileye sahip olmak istediğini fark ediyor” diye devam ediyor.

Bakıcı - Inconceivable

Brian ve Angela karakterlerinin sevgi dolu bir evlilikleri var. Cora adında da bin kızları var. Ancak Cora’ya hamile kalma sürecinde Brian ve Angela’nın yaşadığı zorluklar ve tekrar aynı duygusal gerilimlerle karşılaşmama isteklerinden dolayı taşıyıcı anne ile tekrar bir çocuk sahibi olmakisterler.

Filmi gerginlik üzerine kurulu keskin tonlardaki bir drama olarak nitelendiren Nicholas Cage, rolünün bu kez ön planda ve merkezde olmaması gerektiğini, ancak diğer oyunculara hizmet etmek olduğunu düşünüyor. “Gerçekten o iki aktrisi desteklemek için buradayım. Buradaki işim, iki kadın liderin destekleyici bir gücü olmaktı.” diye ekliyor.

Bakıcı - Inconceivable Filmi Arşivi

Bakıcı – Inconceivable

ŞYönetmen: Jonathan Baker
Oyuncular: Gina Gershon, Nicky Whelan, Nicolas Cage, Sienna Soho Baker, Natalie Eva Marie, Faye Dunaway, Jonathan Baker, Corrie Danieley, Burgess Byrd, Leah Huebner, James Van Patten
Senaryo: Chloe King
Prodüksiyon Tasarımı: Niko Vilaivongs
Görüntü Yönetmeni: Brandon Cox
Kurgu: Richard Byard
Kostüm Tasarımı: Bonnie Stauch
Set Dekorasyonu: Ráchel Lowery
Sanat Yönetmeni: Aaron Bautista
Müzik: Kevin Kiner
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 30 Haziran 2017