Başlat: Ready Player One (2018)

Başlat: Ready Player One (2018)

Yönetmen Steven Spielberg bilimkurgu aksiyon macera filmi ‘‘BAŞLAT Ready Player One” ile sinema perdelerine geliyor. Film Dünya çapında bir fenomen haline gelmiş Ernest Cline’in aynı adlı çok satan romanından uyarlandı.

Film, 2045 yılında, Dünya kaos içide ve yok olmanın eşiğindeyken başlıyor. İnsanlar kurtuluşu, eksantrik ve muhteşem James Halliday (Mark Rylance)’in yarattığı, büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS’te bulurlar. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS’te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için, tüm Dünya rekabet dolu bir yarışmaya girer. Hiç şans verilmeyen genç kahraman Wade Watts da (Tye Sheridan) bu yarışmaya katılmaya karar verir ve kendini gizemin, tehlikenin, keşfin fantastik evreninde, zorlu bir hazine avında bulur.

Başlat: Ready Player One (2018)

Spielberg’in yönettiği filmin senaryosu Zak Penn ve Ernest Cline’a ait. Filmin yapımcılığını; Spielberg, Donald De Line, Kristie Macosko Krieger ve Dan Farah üstleniyorlar. Yönetici yapımcılar; Adam Somner, Daniel Lupi, Chris DeFaria ve Bruce Berman. Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor : Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T.J. Miller ve Oscar ödüllü Mark Rylance.

Filmin kamera arkasında, üç kez Oscar kazanan Spielberg “Bridge of Spies,” filminde birlikte çalıştığı yaratıcı ekiple tekrar bir araya geliyor. Ekipte Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Janusz Kaminski, Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Adam Stockhausen, Oscar ödüllü editor Michael Kahn, kostüm tasarımcısı Kasia Walicka-Maimone yer alıyorlar. Filmin muziği Oscar adayı Alan Silvestri tarafından bestelendi.

Başlat: Ready Player One Filmi Afişi (2018)

Başlat: Ready Player One (2018)

Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Hannah John-Kamen, Ben Mendelsohn, Letitia Wright, Simon Pegg, Olivia Cooke, Mckenna Grace, Tye Sheridan, Mark Rylance, T.J. Miller, Julia Nickson, Lena Waithe, Kathryn Wilder, Susan Lynch
Senaryo: Zak Penn, Ernest Cline
Prodüksiyon Tasarımı: Adam Stockhausen
Görüntü Yönetmeni: Janusz Kaminski
Kurgu: Michael Kahn
Kostüm Tasarımı: Kasia Walicka-Maimone
Set Dekorasyonu: Kasia Walicka-Maimone
Sanat Yönetmeni: Guy Bradle, Gavin Fitch, Stuart Rose, Mark Scruton, Remo Tozzi
Müzik: Alan Silvestri
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 30 Mart 2018