Bir Nefes Ötede – Just a Breath Away (2018)

Bir Nefes Ötede - Just a Breath Away (2018)

Mathieu’nun kızı Sarah 11 yaşındadır. Çocukken yakalandığı bir hastalık sebebiyle doğal ortamdan aldığı oksijen yetmemekte ve devamlı oksijen takviyesinin yapıldığı cam odada yaşamak zorundadır. Doktorların ve ailesinin tüm çabasına rağmen hastalığına çözüm bulunamamıştır.

Aniden Paris’te büyük bir deprem meydana gelir. Ölümcül bir sis yeryüzüne sızmakta, şehirdeki panik gittikçe büyümektedir. Mathieu ve Sarah’ın annesi Anna da yüksek binaların çatılarına ve üst katlarına sığınarak kurtulan insanların arasındadır. Ama Sarah’yı yaşamak zorunda olduğu cam odasının içinde bırakmaları gerekmiştir.

Bir Nefes Ötede - Just a Breath Away (2018) - Olga Kurylenko

Felâketler felâketleri kovalamakta, insanlar bir gün daha fazla yaşamak için birbirlerini çekinmeden öldürmekte, yaşam savaşının bir cehenneme döndüğü günler yaşanmaktadır.
Saatler geçtikçe, kızları için endişeleri de artar. Kurtarma ekipleri durumu yönetemez haldedir. İş çığırından çıkmıştır. Sisin kalkacağına ve her şeyin yoluna gireceğine dair tüm umutlar tükenmeye başlar.

Mathieu ve Anna, Sarah’nın cam odasına güç veren bataryalarda kalan sürenin azaldığını bilmektedir. Bataryaların yenilenmesi gerekmektedir. Gitgide yayılan büyük tehlikeden kızlarını nasıl koruyabilirler? Sadece kendilerine güvenebileceklerini ve zamana karşı yarıştıklarını bilerek, kızlarını binadan dışarı çıkarmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

Bir Nefes Ötede - Just a Breath Away Filmi Afişi (2018)

Bir Nefes Ötede – Just a Breath Away (2018)

Yönetmen: Daniel Roby
Oyuncular: Olga Kurylenko, Romain Duris, Fantine Harduin, Michel Robin, Anna Gaylor, Réphaël Ghrenassia, Erja Malatier, Alexis Manenti, Christopher Ramoné, Geoffroy De La Taille, Maurice Antoni
Senaryo: Guillaume Lemans, Jimmy Bemon
Prodüksiyon Tasarımı: Arnaud Roth
Görüntü Yönetmeni: Pierre-Yves Bastard
Kurgu: Stan Collet, Yvann Thibaudeau
Kostüm Tasarımı: Nathalie Benros
Set Dekorasyonu: Nathalie Deschamps
Sanat Yönetmeni: Renald Cotte-Verdy
Müzik: Michel Corriveau
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018