Biz Size Döneriz

Biz Size Döneriz Filmi

Lale (Hande Soral) ailesi tarafından zorla mühendislik okutulup, naif bir kızdır. Okulu artık bitirdiği halde mühendisliğe hiç ilgisi yoktur. Yine de bir iş bulmaya çalışır. Hem işsizlikle, hem ailesiyle adeta savaş halindedir. Çevresinde çok iyi anlaştığı arkadaşları vardır.

Bunlardan birisi Yusuf’tur (Tarık Ündüz). Ailesi tarafından sadece güçlü olması öğütlenerek yetiştirilmiş bir gençtir. Yıllarca istediği hiçbir şeyi yiyememiş, içememiştir. Hayatın anlamını bulmaya çabalarken en yakın arkadaşı Defne’ye (Bestemsu Özdemir) aşık olur. Defne moda tasarımı okumuştur. Güçlü, tarz bir kızdır. Ama bir o kadar da zayıftır. En büyük hayali, kariyerinde çok iyi yerlere gelmektir. Bir erkeğin bunu engellemesine izin vermemeye kararlıdır.

Şimdi de Cahit’e (Fırat Albayram) gelelim. Dostlukları uğruna kavga etmekten, hatta dayak yemekten çekinmez. Arkadaşlarının aksine fakir bir aileden gelmektedir. Çok zeki bir bilgisayar mühendisidir. Nur ise (Tuğçe Kurşunoğlu) okuldan henüz mezun olamamış bir tıp öğrencisidir. Hayatında aşklara, entrikalara yer yoktur. Kalın kalın kitaplarını okumak yüzünden aşka ayıracak zamanı kalmamıştır.

Akın (Çağlar Ertuğrul) iletişim fakültesinin sinema televizyon bölümünden mezundur. Türkiye’de çekilmiş en farklı filmi çekmeyi kafasına koymuştur. Böylece hem kız arkadaşı Lale’yi, hem de arkadaşlarını zengin edecektir. Yalnız küçük bir sorun vardır. Diğer arkadaşları gibi o da işsizdir.

Biz Size Döneriz Filmi Afişi

Biz Size Döneriz

Yönetmen: Doğa Can Anafarta
Oyuncular: Hande Soral, Tarık Ündüz, Tuğçe Kurşunlu, Bestemsu Özdemir, Ceyda Kasabalı, Fırat Albayram, Çağlar Ertuğrul, Yetkin Dikinciler, Yeşim Dalgıçer, Haldun Boysan
Senaryo: Doğa Can Anafarta
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Kurgu: Vedat Ergin, Doğa Can Anafarta
Kostüm Tasarımı: Zeynep Alioğlu
Sanat Yönetmeni: Erhan Usta
Yapımcı Şirket: Asteros Film
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 31 Mart 2017