Bu Dünyanın Dışında – The Space Between Us

Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us

İki Dünya. Bir Aşk.

Bu gezegenler arası macerada, Mars’a koloni kurmak üzere geldikten kısa bir süre sonra, Kızıl Gezegen’de doğan ilk insanı dünyaya getirirken – ve babasının kim olduğunu asla dile getirmeden – bir astronot ölür. Böylelikle 16 yaşında, çok meraklı ve son derce akıllı olan ve alışılmadık yetiştirilme tarzı içinde sadece 14 kişiyi tanıyan Gardner Elliot’ın sıra dışı hayatı başlamış olur. Babasıyla ve hiç bilmediği kendi gezegeniyle ilgili ipuçları araştırırken, Gardner, Tulsa adında evlatlık bir kızla benzersiz ve gizli bir gezegenler arası arkadaşlık kurar.

Nihayet eline Dünya’ya gitme fırsatı geçince, Gardner, Mars’ta sadece okuyup dinleyebildiği harikaların hepsini tecrübe etmek için çok heveslenir. Ama keşifleri başladıktan sonra bilimciler, Gardner’ın organlarının Dünya’nın yer çekimine karşı koyamadığını keşfeder. Gardner, Tulsa’yla birlikte nasıl hayata geldiğinin gizemini ortaya çıkarmak ve evrende ait olduğu yeri bulmak için zamana karşı birlikte yarışır.

Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us

Yapım Bilgileri

Bir bebeğin kalbi, doğmadan önce 54 milyon kez atar. Bir yetişkinin kalbi, Dünya’dan Mars’a giderken 24,5 milyon kez atar. STX Entertainment’ın The Space Between Us filminde, iki farklı dünyadan gelen iki gencin modern talihsiz aşk hikâyesiyle, insan kalbinin sınırlarının olmadığını öğreniyoruz.

Mars’ta doğan ilk insan olan Gardner Elliot, astronot annesi doğum sırasında ölünce gizlice deneysel bir kolonide yetiştirilir. 16 yıl sonra, Gardner, Colorado’lu bir kızla internetten aşk yaşamaya başlar ve onunla tanışmak için güneş sisteminde bir yolculuk yapmayı planlar. Artık kaçak olan ve Dünya’daki yer çekimi varlığını tehdit eden Gardner, sevdiğini bulup onun kalbini kazanmak için zamana ve doğaya karşı yarışmalıdır. Bir araya geldiklerinde iki genç, Gardner’ın annesi ve Gardner’ın dünyaya gelmesiyle ilgili gizemli şartları ortaya çıkarmak umuduyla, Mars’a yapılan ilk yolculuğun finansmanını sağlayan muammalı milyarderden kaçar.

Filmin oyuncu kadrosu şöyle: Gary Oldman (The Dark Knight, Harry Potter), Asa Butterfield (Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children, Ender’s Game, Hugo), Carla Gugino (San Andreas, Night at the Museum), Britt Robertson (Tomorrowland, The Longest Ride), BD Wong (Jurassic World, Law & Order: Special Victims Unit) ve Janet Montgomery (Black Swan, Salem).

Macera komedinin yönetmeni Peter Chelsom (Serendipity, Hector and the Search for Happiness, Shall We Dance) ve yapımcısı da Richard Barton Lewis. (Robin Hood: Prince of Thieves, August Rush). Film, Stewart Shcill’in, düzeltmelerini Richard Barton Lewis ve Allan Loeb’in yaptığı bir tretmandan uyarlandı, senaryosu Allan Loeb tarafından yazıldı.

Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us Afişi

Bu Dünyanın Dışında

Yönetmen: Peter Chelsom
Oyuncular: Britt Robertson, Carla Gugino, Gary Oldman, Asa Butterfield, Janet Montgomery, Jenny Gabrielle, Sarah Minnich, ora Martinez-Cunningham, Mia Stallard, Alma Sisneros, Kristen Rakes
Senaryo: Allan Loeb
Prodüksiyon Tasarımı: Kirk M. Petruccelli
Görüntü Yönetmeni: Barry Peterson
Kurgu: David Moritz
Kostüm Tasarımı: Christopher Lawrence
Set Dekorasyonu: Jessica Anderson
Müzik: Andrew Lockington
Türkiye Dağıtımı: PinemArt
Gösterim Tarihi: 17 Mart 2017