Çalsın Sazlar

Çalsın Sazlar Filmi

Her ikisi de dalgacı, hayalci ve hayatı hafife alan iki yakın dost, müdavimi oldukları çalgılı meyhanede şarkı söyleyen Yasemin’e aşık olurlar. Herkesin yüreğini hoplatan ama bir o kadar da dobra bir kadın olan Yasemin ve iki gencin eğlenceli, neşeli ve aynı zamanda naif, hüzünlü hikayesi aşk ve dostluk kavramlarını farklı bir kurguyla da masaya yatırıyor.

Selamsız Bandosu ve Züğürt Ağa gibi unutulmaz klasiklere imza atan Nesli Çölgeçen’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Belçim Bilgin, Caner Cindoruk ve Engin Hepileri bulunuyor. Yapımcılığını Plan Prodüksiyon’un yürüttüğü aşk, dram ve komedi türündeki filmde, üç kahramanın trajik hayatları farklı derinliklerle zenginleşiyor. Film oyuncu kadrosunun yanı sıra keyifli müzikleriyle de dikkat çekiyor.

Üç kahramanın trajik hayatları etrafına örülen ve bu hayatların farklı derinlikleri ile zenginleşen film, Türk Sineması için “farklı” olarak tanımlanabilecek bir kurguyla aşkı anlatıyor.

Çalsın Sazlar Filmi Afişi

Çalsın Sazlar

Yönetmen: Nesli Çölgeçen
Oyuncular: Belçim Bilgin, Engin Hepileri, Caner Cindoruk, Can Kolukısa, Serhat Özcan, Nil Günal, Deniz Özerman, Devrim Yakut, Sarp Çölgeçen, Murat Ercanlı, Alper Türedi, Çetin Büyükakın, Aybike Turan, Serhat Talay, Çağrı Çıtanak
Senaryo: Nesli Çölgeçen
Görüntü Yönetmeni: Aydın Sarıoğlu
Kurgu: Ahmet Can Çakırca
Sanat Yönetmeni: Erhan Usta
Kostüm Tasarımı: Ebru Öztürk
Makyaj Tasarımı: Alev Ünal
Cast Direktörü: Özlem Duran
Müzik : Nadir Göktürk
Yapımcı Şirket: Plan Prodüksiyon
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 9 Ocak 2015