Çarpık Evdeki Cesetler – Crooked House (2018)

Çarpık Evdeki Cesetler - Crooked House (2018)

Zengin ve acımasız bir iş adamı olan Aristide Leonides’in şüpheli ölümü torunu Sophia’yı oldukça tedirgin eder. Dedesinin ölümünün ardındaki gizemi çözmeye kararlı olan Sophia, eskiden diplomat olan şimdi ise özel dedektif olarak çalışan eski sevgilisi Charles Hayward’dan olayı soruşturmasını ister. Sophia’nın teklifini kabul eden Charles, Kahire’den Londra’ya gelerek araştırmalara başlar. Araştırma sırasında haset, kin ve kıskançlıkla dolu zehirli bir atmosferle karşılasan Charles, şok edici gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Charles, katil yeniden harekete geçmeden onu bulabilecek midir?

Agatha Christie’nin “Crooked House” adlı gerilim romanından uyarlanan filmi Gilles Paquet-Brenner yönetti. Baş rollerinde Gillian Anderson, Christina Hendricks, Glenn Close, Max Irons, Stefanie Martini, Terence Stamp, Amanda Abbington, Julian Sands, Honor Kneafsey, Christian McKay, Jenny Galloway oynadı. Senaryosunu Julian Fellowes yazdı. Prodüksiyon tasarımını Simon Bowles, görüntü yönetmenliğini Sebastian Winterø, kurgusunu Peter Christelis, kostüm tasarımını Colleen Kelsall, set dekorasyonunu Rebecca Gillies, sanat yönetmenliğini Sion Clarke, Simon Lamont ve David Wood gerçekleştirdi. Müziklerini Hugo de Chaire besteledi.

Çarpık Evdeki Cesetler - Crooked House (2018) - Stefanie Martini

Çarpık Evdeki Cesetler - Crooked House Filmi Afişi (2018)

Çarpık Evdeki Cesetler (2018)

Yönetmen: Gilles Paquet-Brenner
Oyuncular: Gillian Anderson, Christina Hendricks, Glenn Close, Max Irons, Stefanie Martini, Terence Stamp, Amanda Abbington, Julian Sands, Honor Kneafsey, Christian McKay, Jenny Galloway
Senaryo: Julian Fellowes
Prodüksiyon Tasarımı: Simon Bowles
Görüntü Yönetmeni: Sebastian Winterø
Kurgu: Peter Christelis
Kostüm Tasarımı: Colleen Kelsall
Set Dekorasyonu: Rebecca Gillies
Sanat Yönetmeni: Sion Clarke, Simon Lamont, David Wood
Müzik: Hugo de Chaire
Türkiye Dağıtımı: Bir Film
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018