Ceberrut

Ceberrut Filmi - Meltem Özçelik

Türkiye sinemasına farklı bir soluk getirecek, yaşanmış bir hikayeden uyarlanan gerilim filmi ‘Ceberrut’ 4 Mart’ta vizyona giriyor. ‘Ceberrut’, yıllar önce annesinin ölümüyle sarsılan bir çocuğun, babasının eve üvey anne getirmesiyle ölüme kadar uzanan hikayesinin yaşandığı evde çekildi. Her sahnesiyle izleyiciyi soluk soluğa bırakan filmin yapımcılığını Bor Medya Yapım üstleniyor.

Özgür Yelence yönetiminde çekilen Türkiye yapımı filmin baş rollerinde Özgür Yelence, Meltem Özçelik, Merve Akaydın, Sinan Bengier, Tolga Demircan, Yakup Yavru, Ayşegül Kaygusuz, Açelya Demircan, Seyit Alp, Raşit Görgülü oynadı. Senaryosunu Özgür Yelence ve Işık Yelence’nin yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Sinan Onur, kurgusunu Özgür Yelence ve Işık Yelence gerçekleştirdi.

Ceberrut Filmi

Gamze Özçelik’in Kız Kardeşi İlk Kez Sinemada

‘Ceberrut’ filminde Gamze Özçelik’in kız kardeşi Meltem Özçelik kilit karakterlerden birine can veriyor. İlk olarak bir dizide konuk oyuncu olarak yer alan Meltem Özçelik, ilk kez ‘Ceberrut’ için profesyonel anlamda kamera karşısına geçiyor. Filmde, annesinin ölümüyle sarsılan bir çocuğun üvey annesi rolünü canlandıran Özçelik, zorlu sahneleri başarıyla gerçekleştirdi. Kardeşine oyunculuk yolunda tam destek veren Gamze Özçelik, kardeşini çekimler boyunca hiç yalnız bırakmadı.

Ceberrut Hakkında

İnternet fenomeni olmak için Youtube üzerinden video yayınları yapan dört üniversiteli genç, uyduruk videolarla bir türlü istedikleri sonuca ulaşamıyorlar. Yeni videolar çekmek için internet araştırması yapan gençler, bir villada yaşanan enteresan hikayeye rastlarlar. Fenomen olmak için, yaşanan trajik hikayenin iyi bir malzeme olacağını düşünen gençler hocalarının da yardımıyla villayı kiralarlar. Birkaç gergin görüntü çekmek isteyen gençler, kendilerini bu villada hiç ummadıkları korku dolu olayların içinde bulacaklardır.

Ceberrut Filmi

Ceberrut Filmi Afişi

Ceberrut

Yönetmen: Özgür Yelence
Oyuncular: Özgür Yelence, Meltem Özçelik, Merve Akaydın, Sinan Bengier, Tolga Demircan, Yakup Yavru, Ayşegül Kaygusuz, Açelya Demircan, Seyit Alp, Raşit Görgülü
Senaryo: Özgür Yelence, Işık Yelence
Görüntü Yönetmeni: Sinan Onur
Kurgu: Özgür Yelence, Işık Yelence
Yapımcı Şirket: Bor Medya Yapım
Türkiye Dağıtımı: MC Film
Gösterim Tarihi: 4 Mart 2016