Cenaze İşleri (2017)

Cenaze İşleri (2017)

Ölüden değil, diriden kork.

Orhan belediyede cenaze işleri görevlisi olarak çalışır. Kimsesizler mezarlığından da sorumludur. Sevgilisi Serpil’le evlenmek ister; fakat parasızlıktan evlenemez.

Orhan’ın arkadaşı Rafet, bir cesedi ortadan kaldırmak için Orhan’a gelir. Para karşılığı cesedi kimsesizler mezarlığına gömmesini ister. Orhan’ın vicdanı rahat etmez; ancak alacağı parayla Serpil’le evlenebileceğini düşünür. İstemeyerek de olsa kabul eder. Adamı gömeceği sırada, adamın ölmediğini fark etmesiyle işler karışır.

Filmin çekimleri Eskişehir’in merkez ilçesi Odunpazarı’nda yapıldı. Mmüziklerini, Altın Portakal Ödüllü müzisyen Mehmet Erdem ve Cihan Güçlü yaptı. Film için özel olarak hazırlanan, söz ve bestesini Cihan Güçlü’nün, yorumunu Mehmet Erdem’in yaptığı “Yatacak Yerimiz Yok” adlı şarkıya özel bir klip çekimi gerçekleştirildi. Mehmet Erdem, klip sırasında oldukça enerjik ve heyecanlıydı.

Cenaze İşleri (2017)

Eskişehir bir film platosu gibi

İstanbul’da çalışmanın çok zor olduğunu, ondan dolayı bütün filmlerini İstanbul dışında çektiğini belirten Uğur, “Dizilerden, görsellerden seyirci kirlenmeye başladı İstanbul’u göre göre. Zaten Eskişehir’de bu filmi en iyi şekilde çekeceğimize inanıyordum. Bir plato gibi, İstanbul’un çeşitli yerlerinde Odunpazarı evlerinin benzeri dekorunu bir plato yapmak için milyonlar harcanıyor, o şekilde çekiyorlar. Burada hazır bir dekor var. İstanbul’da sürekli film çekile çekile, halkın da sabrı zorlanıyor artık, buranın insanları daha anlayışlı. İnşallah burası da zamanla İstanbul gibi olmasa da belli bir oranda filmcilere plato olabilecek bir şehir” ifadelerini kullandı.

Cenaze İşleri filminin başrol oyuncusu Melih Selçuk, oynadığı Orhan karakterinin saf, temiz kalpli, mezar kazıcılığıyla para kazanıp, tek amacının sevdiği kızla evlenmek olduğunu belirtti.

Filmde canlandırdığı karakterin hayalindeki rol olduğunu dile getiren oyuncu Suzan Aksoy, “Şimdiye kadar oynadığım karakterlerden farklıydı. O yüzden atladım hemen role. Oyuncuların sezgileri çok önemli, oyunculuk sezgi üzerine kurulmuş bir şeydir. Yani yüreğinizle oynarsınız aslında, teknik gereklidir ama yürek ve sezgileriniz size doğru olan şeyi gösterir. İlk heyecan duyduğumda, bunu ben oynamalıyım dediğimde ne kadar haklıymışım. Çünkü, sete geldiğimde tüm genç arkadaşlarımı gördüğüm vakit, onların performanslarını gördüğüm zaman çok doğru bir şey yaptığımı düşündüm. O heyecanımın da buna bağlı olduğunu düşündüm. O yüzden mutluyum” diye konuştu.

Cenaze İşleri Filmi Afişi (2017)

Cenaze İşleri (2017)

Yönetmen: Korhan Uğur
Oyuncular: Melih Selçuk, Cemre Melis Çınar, Suzan Aksoy, Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan, Bedia Ener, Aydan Burhan, Halil Kumova
Senaryo: Korhan Uğur, Serpil Altın
Yardımcı Yönetmen: Sinem Akarsu
Görüntü Yönetmeni: Sezgin Denkçi
Kurgu: Aytekin Birkon
Kostüm Tasarımı: Gözde Şenkaya
Sanat Yönetmeni: Ufuk Özek
Müzik: Mehmet Erdem
Yapımcı Şirketler: Serpil Altın Film, Saygın Film
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 8 Eylül 2017