Florence

Florence Filmi

Rew York’lu Florence Foster Jenkins’ın tek isteği konser piyanisti olmak ve Carnegie Hall’de çalmaktır. Ancak küçük yaşta geçirdiği bir kazadan yara aldığı için bunu yapabilmesi imkansızdır. Yine de Carnegie Hall hayalinden vazgeçmez ve hedefini değiştirerek şarkıcılık yolunda ilerlemeye karar verir. Bunun yolu da pratik yapmaktan geçmektedir. En büyük destekçisi de kocasıdır. Sonunda Carnegie Hall’de çalmayı başaracak ve tarihi bir olaya imzasını atacaktır.

20. yüzyılın son çeyreğinden günümüze kadar gelen dönemin belki de en iyi oyuncusu Meryl Streep, bu kez bir opera şarkıcısı oluyor. Daha doğrusu operayı çok seven ama müzik konusunda en ufak bir yeteneği olmayan Amerikalı zengin Florence Foster Jenkins’i canlandırıyor. Yakın zamanda oynadığı Sıradışı Anne filminde bir rock müziği sanatçısını canlandıran Meryl Streep, bu filmle koleksiyonuna yepyeni bir karakter daha ekliyor.

Florence Filmi Afişi

Florence

Yönetmen: Stephen Frears
Oyuncular: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson, Nina Arianda, Stanley Townsend, Allan Corduner, Christian McKay
Senaryo: Nicholas Martin
Prodüksiyon Tasarımı: Alan MacDonald
Görüntü Yönetmeni: Danny Cohen
Kurgu: Valerio Bonelli
Kostüm Tasarımı: Consolata Boyle
Sanat Yönetmeni: Gareth Cousins, Patrick Rolfe, Christopher Wyatt
Müzik: Alexandre Desplat
Türkiye Dağıtımı: Bir Film
Gösterim Tarihi: 23 Aralık 2016