Güzel ve Çirkin – Beauty and the Beast

Güzel ve Çirkin - Beauty and the Beast

Disney masalından beyazperdeye uyarlanan filmde, tüccar olan bir adamyolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Ailesine dönüş yolunda gece konaklayacak bir yer ararken yakınlardaki bir şatoyu görür. Ev sahibi ortada görünmese de her şey konuğun rahatı için ayarlanmıştır.

Gitmek üzereyken, gözü bir güle ilişir ve kızının kendisinden bir gül istediği aklına gelir. Gülü kopan adam şatonun sahibi olan canavarla yüz yüze gelir ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalır. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atıldığından habersizdir.

Bill Condon yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Gugu Mbatha-Raw, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Emma Thompson, Sonoya Mizuno, Audra McDonald oynadı. Prodüksiyon tasarımlarını Sarah Greenwood, görüntü yönetmenliğini Tobias A. Schliessler, kurgusunu Virginia Katz, set dekorasyonunu Katie Spencer gerçekleştirdi. Müziklerini Alan Menken besteledi.

Güzel ve Çirkin - Beauty and the Beast Afişi

Güzel ve Çirkin – Beauty and the Beast

Yönetmen: Bill Condon
Oyuncular: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Gugu Mbatha-Raw, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Emma Thompson, Sonoya Mizuno, Audra McDonald
Senaryo: Evan Spiliotopoulos, Stephen Chbosky
Prodüksiyon Tasarımı. Sarah Greenwood
Görüntü Yönetmeni: Tobias A. Schliessler
Kurgu: Virginia Katz
Kostüm Tasarımı: Jacqueline Durran
Set Dekorasyonu: Katie Spencer
Müzik: Alan Menken
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 17 Mart 2017