İngiltere Benim – England is Mine (2018)

İngiltere Benim - England is Mine (2018)

Efsane müzisyen Morrissey’i daha yakından tanımak ister misiniz Oscar ve Bafta adayı Mark Gill’in yönetmenliğini üstlendiği film, izleyiciyi müzik tarihinin çığır açan gruplarından The Smiths’in kurulmasına uzanan günlere götürüyor. 1970’lerde Manchester’da geçen hikaye, Morrissey’in yürüdüğü sokakları, ilham aldığı müzikleri, kitapları; dönemin atmosferini titiz bir şekilde perdeye yansıtıyor.

Morrissey’i Dunkirk filmi ile yıldızı parlayan genç oyuncu Jack Lowden canlandırırken, yakın arkadaşı, punk sanatçı Linder Sterling rolünde ise Downtown Abbey ve Black Mirror dizilerinden tanıdığımız Jessica Brown Findlay karşımıza çıkıyor. Adını The Smiths’in klasik şarkılarından “Still ill”in sözlerinden alan film, rock müzik tarihinin en gizemli ve sıra dışı idollerinden birisinin, kendi sesini ve kimliğini buluşunun hikayesi.

İngiltere Benim - England is Mine Filmi Afişi (2018)

İngiltere Benim – England is Mine (2018)

Yönetmen: Mark Gill
Oyuncular: Jack Lowden, Jessica Brown-Findlay, Laurie Kynaston, Jodie Comer, Peter McDonald, Simone Kirby, Katherine Pearce, Adam Lawrence, Nicola-Jayne Wells, Finney Cassidy
Senaryo: Mark Gill, William Thacker
Prodüksiyon Tasarımı: Helen Watson
Görüntü Yönetmeni: Nicholas D. Knowland
Kurgu: Adam Biskupski
Kostüm Tasarımı: Yvonne Duckett, Oliver Garcia
Müzik: Ian Neil
Türkiye Dağıtımı: Başka Sinema
Gösterim Tarihi: 5 Ocak 2018