Jackie

Jackie Filmi - Natalie Portman

Natalie Portman’ın, ABD’nin ikonik First Lady’si Jacquilene Kennedy Onassis’i canlandırdığı Jackie, yakın tarihin en karanlık ve en gizemli olaylarından John F. Kennedy suikastının sonrasına odaklanıyor.

Başkan Kennedy, 22 Kasım 1963’te Dallas’ta konvoyunun geçişi sırasında açılan ateşle öldürülür. Olay sırasında Kennedy’nin hemen yanı başında olan Jackie, bir yandan tüm ulusun gözleri üzerindeyken bu travmayı atlatmaya çalışacak, bir yandan da kocasının tarihi mirasını yaşatıp çocukları için vakur bir duruş sergilemek zorunda kalacaktır.

Jackie Filmi

Natalie Portman’ın Altın Küre adaylığı getiren ve eleştirmenler tarafından kariyerinin en iyisi olarak nitelenen performansıyla çok konuşulan filmde ona Peter Sargsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup ve John Lurt eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise The Hollywood Reporter tarafından “günümüz sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden biri” olarak nitelenen Oscar adayı “No”nun yönetmeni Pablo Larrain bulunuyor.

Jackie Filmi Afişi

Yönetmen: Pablo Larraín
Oyuncular: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, John Hurt, Richard E. Grant, Caspar Phillipson, Beth Grant
Senaryo: Noah Oppenheim
Prodüksiyon Tasarımı: Jean Rabasse
Görüntü Yönetmeni: Stéphane Fontaine
Kurgu: Sebastián Sepúlveda
Kostüm Tasarımı: Madeline Fontaine
Set Dekorasyonu: Véronique Melery
Sanat Yönetmeni: Halina Gebarowicz
Müzik: Mica Levi
Türkiye Dağıtımı: Bir Film
Gösterim Tarihi: 20 Ocak 2017