Kar (2018)

Kar (2018) - Hazar Ergüçlü

Müzeyyen’in (Hazar Ergüçlü) hayatı her açıdan olağan geçiyordur. Yirmi yaşındadır ve hâlâ lise okuyordur. Yeni edindiği yarı yıl karnesi bu durumun pek de değişmeyeceğini gösterir. Bekir, Ebru, Hazerhan, Ferdane ve Kadir’den oluşan arkadaş grubu her şeyidir. Hepsi birbirinden farklıdır. Ancak hepsi kendi acılarını ya da başarısızlıklarını aynı şekilde saklıyorlardır. Birlikte uyuşturucu kullanıyorlar, birlikte kavga ediyorlar, birlikte çalıyorlardır. Bütün günahları paylaşıyorlardır. Müzeyyen’in birlikte yaşadığı annesi ise bu hayata hiç engel değildir. Müzeyyen’le hiç iletişimi olmayan kadın, metresliği bir iş haline getirmiştir.

Müzeyyen’in olağan hayatı, Ali’nin onun için gelmesiyle değişir. Ali, Müzeyyen’in hiç görmediği, ama dokuz yaşından beri varlığından haberdar olduğu kardeşidir. Ancak Ali, Müzeyyen’i yeni öğrenmiştir. Müzeyyen’in annesiyle kendi babasının yirmi yıl önceki yasak ilişkisini, annesi Müzeyyen’e hamile kalınca babasının onları terk etmesini, hepsini yeni öğrenmiştir.

Kar (2018)

Yarıyıl tatilini de fırsat bilerek Bolu’daki huzurlu, ortalamanın üstünde, takdir edilen öğrencilik hayatına ailesine söylediği ufak bir yalanla mola verip, Müzeyyen’le tanışmaya Antalya’nın arka sokaklarına gelmiştir. Ancak Müzeyyen onu ilk başta kabullenmez. Hatta dayak yeyip soyulmasına neden olur. Bir süre sonra Ali’ye acıyıp kendi hayatına dahil eder. Ali yolda görse yolunu değiştireceği bu insanlarladır.

Onlar nasıl yaşıyorsa öyle yaşamaya başlar. Rahat yaşam tarzı yüzünden okunan Ali, ilk başlarda çok kabullenilmese de, daha sonra Müzeyyen’in ve hayatının sevilen bir parçası olur. Herkesin hayatını bir miktar etkiliyor ve bu arkadaş grubunun günahlarına ortak oluyordur. Başta Müzeyyen olmak üzere, hepsini tanımaya başlar. Geçmişten de hikayeler edinir Ali.

Kar (2018)

Aslında babasının gayrimeşru çocuğu Müzeyyen’i tam anlamıyla terk etmesi, meşru olan kendisinin doğumuyla gerçekleşmiştir. Ali’nin iki amacı vardır artık. Birincisi Müzeyyen’i Bolu’ya götürüp, kendisi gibi bir yaşam standardına erişmesini sağlamak, diğeri ise Müzeyyen’e babası gibi olmadığını kanıtlamasıdır. Ancak Ali henüz sınanmadığı günahlarının masumudur.

Emre Erdoğdu yönetiminde çekilen “Kar”, Antalya’nın sokak aralarındaki hayatların ve Müzeyyen’in, henüz bebekken kendisine tercih edilen uzaktan kardeşi Ali’yle olan sınavının hikayesini anlatıyor. Filmin baş rollerinde Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun, Halil İbrahim Babür, Doğaç Yıldız, Nazlı Bulum, Arsevi Özkurt, Erhan Sefacı, Fulya Aksular, Ahmet Cüneyt Yalaz, Nazan Diper, Serhat Parıl, Aycan Kaya, Emre Erdoğdu, Mert Denizmen, Nurdan Çelikkol, Akant Çetin gibi oyuncular var.

Kar Filmi Afişi (2018)

Kar (2018)

Yönetmen: Emre Erdoğdu
Oyuncular: Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun, Halil İbrahim Babür, Doğaç Yıldız, Nazlı Bulum, Arsevi Özkurt, Erhan Sefacı, Fulya Aksular, Ahmet Cüneyt Yalaz, Nazan Diper, Serhat Parıl, Aycan Kaya, Emre Erdoğdu, Mert Denizmen, Nurdan Çelikkol, Akant Çetin
Senaryo: Emre Erdoğdu
Yürütücü Yapımcı: Emine İzmir
Görüntü Yönetmeni: Ercan Küçük
Kurgu: Ayris Alptekin
Sanat Yönetmeni: Levent Uçma
Cast Direktörü: Rabia Sultan Düzenli
Yapımcı Şirket: Rementad Film
Türkiye Dağıtımı: Başka Sinema
Gösterim Tarihi: 23 Mart 2018