Köpek Adası – Isle of Dogs (2018)

Köpek Adası - Isle of Dogs (2018)

Günün birinde Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmasına karar verilir. Bütün köpekler, evcil ya da değil, devasa çöp döküm alanına sürülür. Bu köpeklerin içinde 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin koruma köpeği Spots da vardır. Minyatür uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçer ve köpeğini aramaya koyulur. Orada, yeni arkadaş olmuş melez köpek sürüsünün de yardımıyla epik bir yolculuğa çıkar. Atari’nin köpeğini arayış yolculuğu, bölgenin kaderini ve geleceğini değiştirecektir.

Wes Anderson yönetiminde çekilen animasyon filminin seslendirme kadrosunda Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Kunichi Nomura, Ken Watanabe, Greta Gerwig, Frances McDormand, Courtney B. Vance, Fisher Stevens, Nijiro Murakami, Tilda Swinton mikrofon arkasına geçti. Prodüksiyon tasarımını Paul Harrod, Adam Stockhausen, görüntü yönetmenliğini Tristan Oliver, kurgusunu Edward Bursch, Ralph Foster ve Andrew Weisblum, sanat yönetmenliğini Curt Enderle gerçekleştirdi. Müziklerini Alexandre Desplat besteledi.

Köpek Adası - Isle of Dogs Filmi Afişi (2018)

Köpek Adası – Isle of Dogs (2018)

Yönetmen: Wes Anderson
Seslendirme Kadrosu: Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Kunichi Nomura, Ken Watanabe, Greta Gerwig, Frances McDormand, Courtney B. Vance, Fisher Stevens, Nijiro Murakami, Tilda Swinton
Senaryo: Wes Anderson
Prdüksiyon Tasarımı: Paul Harrod, Adam Stockhausen
Görüntü Yönetmeni: Tristan Oliver
Kurgu: Edward Bursch, Ralph Foster, Andrew Weisblum
Sanat Yönetmeni: Curt Enderle
Müzik: Alexandre Desplat
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018