Lanetli Konak – The Lodgers (2018)

Lanetli Konak - The Lodgers (2018)

Seni görüyoruz.

1920’de İrlanda’nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler Rachel ve Edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. Her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. Bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve eğer biri kaçmaya çalışırsa diğeri tehlikeye girer. Sorunlu bir eski asker olan Sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. Kısa sürede Sean ve Rachel birbirlerine aşık olur. Rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kurallarını çiğnemeye başlar. Fakat yaşananlar Rachel’ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir.

Brian O’Malley yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde Charlotte Vega, David Bradley, Moe Dunford, Eugene Simon, Bill Milner, Deirdre O’Kane, Roisin Murphy, Anthony Murphy, Sarah Bennett, Tara-Lee Doyle, Jack O’Malley, Elijah Egan, Emma Whelan oynadı. Senaryosunu David Turpin yazdı. Prodüksiyon tasarımlarını Joe Fallover, görüntü yönetmenliğini Richard Kendrick, kurgusunu Tony Kearns, kostüm tasarımını Sarajane Ffrench O’Carroll, set dekorasyonunu David Jones ve Therese O’Leary, sanat yönetmenliğini Robert Clarke, Michael Moynihan ve Michael Moynihan gerçekleştirdi. Müziklerini Kevin Murphy, Stephen Shannon ve David Turpin besteledi.

Lanetli Konak - The Lodgers (2018) - Charlotte Vega

Lanetli Konak - The Lodgers Filmi Afişi (2018)

Lanetli Konak – The Lodgers (2018)

Yönetmen: Brian O’Malley
Oyuncular: Charlotte Vega, David Bradley, Moe Dunford, Eugene Simon, Bill Milner, Deirdre O’Kane, Roisin Murphy, Anthony Murphy, Sarah Bennett, Tara-Lee Doyle, Jack O’Malley, Elijah Egan, Emma Whelan
Senaryo: David Turpin
Prodüksiyon Tasarımı: Joe Fallover
Görüntü Yönetmeni: Richard Kendrick
Kurgu: Tony Kearns
Kostüm Tasarımı: Sarajane Ffrench O’Carroll
Set Dekorasyonu: David Jones, Therese O’Leary
Sanat Yönetmeni: Robert Clarke, Michael Moynihan, Michael Moynihan
Müzik: Kevin Murphy, Stephen Shannon, David Turpin
Türkiye Dağıtımı: TME Films
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018