Misafir

Misafir Filmi

Yıllar önce baba evinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük kızını da yanına alarak acilen baba diyarına gider; amacı dünya gözüyle annesini görmek ve helalleşmektir.

Evrensel bir konu olan anne-kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işleyen “Misafir” filmi; ülkemizde de yaygın bir sorun olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikâye bağlamında ele alıyor. Film, trajediden beslenen bir umut duygusuyla, yönetmenin ilk filminde olduğu gibi “tutunamayanların hikâyesi”ni anlatıyor.

Mehmet Eryılmaz’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmin baş rollerinde Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler, Melek Çınar, Fatih Al, Sema Moritz ve Ümit Çırak, Figen Yalçınkaya, Mesut Coşkun, Aziz Albeniz, Emre Çağrı Akbaba gibi oyuncular yer alıyor.

Misafir Filmi Afişi

Misafir

Yönetmen: Mehmet Eryılmaz
Oyuncular: Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler, Melek Çınar, Fatih Al, Sema Moritz ve Ümit Çırak, Figen Yalçınkaya, Mesut Coşkun, Aziz Albeniz, Emre Çağrı Akbaba
Senaryo: Mehmet Eryılmaz
Proje Koordinatörü: Sultan İlhan
Görüntü Yönetmeni: Cemil Kızıldağ
Kurgu: Uğur Hamidoğulları, Sultan İlhan, Taner Sarf, Mehmet Eryılmaz
Sanat Yönetmeni: Gülçin Fathirezaei
Makyaj Tasarımı: Pelin Türk
Yapımcı Şirket: Atlanta Film
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 20 Mayıs 2016