Neon Şeytan – The Neon Demon

Neon Şeytan - The Neon Demon

“Drive”ın sansasyonel yönetmeni Nicolas Winding Refn, son filmi “Neon Şeytan”da Los Angeles’ta modellerin sırlarla dolu dünyasını mercek altına alıyor. Jesse (Elle Fanning), mankenlikte başarıyı yakalayıp yıldız olma hedefiyle Los Angeles’a gelmiştir. Büyüleyici güzelliğiyle kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Genç model Los Angeles’ta hayatının en parlak günlerini yaşarken, orada tanıştığı bir grup manken arkadaşının hırsı ve güzellik saplantısı, Jesse’yi geri dönüşü olmayan bir çıkmaza sürükler.

Bu yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan ve olay yaratan filmin başrolündeki Elle Fanning’e Keanu Reeves, Christina Hendricks, Karl Glusman, Jena Malone, Bella Heathcote, Abbey Lee ve Alessandro Nivola gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor.

The Telegraph’ın “Buñuel ve Dalí’nin çığır açan sürrealist filmi ‘Endülüs Köpeği’ne” benzettiği NEON ŞEYTAN’ı Screen Crush “David Lynch ya da Werner Herzog tarafından tasarlanmış bir kabus gibi”; Vanity Fair ise “Katıksız, çılgınca bir haz kaynağı” şeklinde niteledi.

Neon Şeytan - The Neon Demon

Neon Şeytan - The Neon Demon

Neon Şeytan - The Neon Demon Afişi

Neon Şeytan – The Neon Demon

Yönetmen: Nicolas Winding Refn
Oyuncular: Elle Fanning, Christina Hendricks, Keanu Reeves, Bella Heathcote, Abbey Lee, Jena Malone, Desmond Harrington, Karl Glusman, Jamie Clayton, Stacey Danger, Rebecca Dayan
Senaryo: Nicolas Winding Refn
Prodüksiyon Tasarımı: Elliott Hostetter
Görüntü Yönetmeni: Natasha Braier
Kurgu: Matthew Newman
Kostüm Tasarımı: Erin Benach
Set Dekorasyonu: Jonathan Amico, Adam Willis
Müzik: Cliff Martinez
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 6 Ağustos 2016