Öğrenci Kafası: Soygun (2018)

Öğrenci Kafası: Soygun (2018)

Eskişehir’de bir grup üniversiteli, okul bitirme ödevi için film çekmek zorundadır. Yazdıkları senaryonun kusursuzbir soygun planı olduğunu fark eden gençler hayallerinin peşine düşüp eğlenceli bir maceraya atılırlar. Seyirciyi dertten tasadan uzak, neşenin, aşkın, dostluğun hakim olduğu okul koridorlarına götüren ‘Öğrenci Kafası: Soygun’ bir grup arkadaşın eğlenceli macerasını anlatıyor.

Yönetmen ve senaristliğini Ayhan Sonyürek’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Rüzgar Erkoçlar, Beril Kayar, Tolgar Özaltındere, İlayda Fidanlık, Emel Çetin, Kaan Deringöl, Oben Onur, Merve Akaydın, Mustafa Gültekin, Necmi Aykar, Asuman Çakır, Tulga Serim, Ufuk Kaplan, Faruk Karaçay ve Kahraman Sivri bulunuyor.

Filmin genel koordinatörlüğünü Orçun Bilgin, görüntü yönetmenliğini Barbaros Engin, kurgusunu Özge Sağsöz, kostüm tasarımını Telah Aliyev, sanat yönetmenliğini Ebru Kandaz, makyaj tasarımını Pelin Türk gerçekleştirdi. Müziklerini Ali Ekber Kayış besteledi.

Öğrenci Kafası: Soygun (2018)

Filmin Konusu

Toprak, Cüneyt, Semih ve Uğur aynı evde yaşarlar. Kız arkadaşları Pınar, Tuğçe ve Melek de karşı dairede. Gençler aynı apartmanda yaşayan şüpheci ev sahibeleri Süheyla’ya çaktırmadan bir araya gelmek için iki daire arasındaki duvarı yıkarak pencere açmak gibi pek çok imkansızlığın üstesinden öğrenci zekasıyla gelir. Okul bitirme ödevi için çekecekleri filmin bilim kurgu olması en büyük hayalleridir.

Sponsor, bilim-kurgu filmine destek olmaktan vazgeçince hayalleri yıkılan gençler, zorunlu olarak yazdıkları senaryoda mükemmel bir soygun planı olduğunu fark ederler. Hemen “öğrenci kafası” devreye girer; bilim kurgu filmini çekmek için soygun yapma fikrini ortaya atarlar. İdealist bir genç olan Toprak, emniyet müdürü babasının otoritesi ile hayalleri arasında bir süre bocalar. Tabii ki hayalleri ağır basarak soygun yapmaya ikna olur.

Kampüsteki banka soygununu yapmaya karar veren ekibin dahisi Uğur plandaki zorlukları kolayca çözer. Kadınlarla iletişim kurmakta zorlanan utangaç Uğur’un en büyük zaafı okulun şuh kızı Arzu’dur. Duygusal Melek ile çapkın sevgilisi Semih’in gelgitli aşkı da planı sekteye uğratmaz, tam aksine maskeyle yapılacak soygun için eksiksiz bir prova olur. Soygun için geri sayan gençleri hiç ama hiç tahmin etmedikleri bir sürpriz bekler.

Öğrenci Kafası: Soygun Filmi Afişi (2018)

Öğrenci Kafası: Soygun (2018)

Yönetmen: Ayhan Sonyürek
Oyuncular: Rüzgar Erkoçlar, Beril Kayar, Tolgar Özaltındere, İlayda Fidanlık, Emel Çetin, Kaan Deringöl, Oben Onur, Merve Akaydın, Mustafa Gültekin, Necmi Aykar, Asuman Çakır, Tulga Serim, Ufuk Kaplan, Faruk Karaçay, Kahraman Sivri
Senaryo: Ayhan Sonyürek
Genel Koordinatör: Orçun Bilgin
Görüntü Yönetmeni: Barbaros Engin
Kurgu: Özge Sağsöz
Kostüm Tasarımı: Telah Aliyev
Sanat Yönetmeni: Ebru Kandaz
Makyaj Tasarımı: Pelin Türk
Müzik: Ali Ekber Kayış
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018