Otoban – Collide

Otoban - Collide Filmi

Aşkın için ne kadar ileri gidersin?

Almanya’da gezgin olarak bulunan Casey, Juliette adında Amerikalı bir kızla tanışır. Casey, Juliette’e aşık olur. Juliette konan hastalık teşhisi Casey için tam bir yıkım olmuştur. Çaresizlik içinde olan Casey, Juliette’in tedavi masraflarını karşılamak için eski patronu ve uyuşturucu kaçakçısı olan Geran ile bir anlaşma yapar. Alman gangster Hagen’ın mallarını çalmaya karar verirler.

Kötü giden soygunun ardından Casey, Hagend’a yakalanır. Casey fırsatını bulur bulmaz kaçmaya başlar. Ancak Casey’nin başı daha da büyük bir belaya girmek üzeredir. Hayatının aşkı Juliette’i, Hagen tehdidinden korumaya ve hayatını kurtarmaya çalışırken kendini bir otobanda esaslı bir kovalamacanın içerisinde bulur.

Otoban - Collide Filmi

Yönetmen Görüşü

Otoban, Nicholas Hoult ve Felicity Jones’u biraraya getiren, kurgusu Alman otobanında yapılmış çağdaş bir aşk hikayesinin konu alındığı heyecan verici bir aksiyon filmi. Berlin’de yüksek enerjili gece kulupleriyle yüksek hızlı arabaların aksiyonlarını harmanlayan cool bir film oldu.

Filmin arka planındaki ekip, kendi alanlarında gerçek liderlerdi. The Dark Knight Rises ve Inception’daki dublör koordinatörü Tom Struthers ve Skyfall ve Fast & Furious 6’daki araba sürüş sahnelerinin dublörü Ben Collins (Stig) ile işbirliği içindeydik.

Otoban - Collide Filmi

Otoban - Collide Filmi Afişi

Otoban – Collide

Yönetmen: Eran Creevy
Oyuncular: Nicholas Hoult, Felicity Jones, Anthony Hopkins, Ben Kingsley, Marwan Kenzari, Aleksandar Jovanovic, Erdal Yildiz, Christina Hecke, Michael Epp
Senaryo: F. Scott Frazier, Eran Creevy
Prodüksiyon Tasarımı: Joel Collins
Görüntü Yönetmeni: Ed Wild
Kurgu: Chris Gill
Kostüm Tasarımı: Sharon Gilham
Set Dekorasyonu: Christoph Becker, Peter Corovi, Ellen Somnitz
Sanat Yönetmeni: Hucky Hornberger, Robyn Paiba
Müzik: Ilan Eshkeri
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 24 Mart 2017