Rampage: Büyük Yıkım (2018)

Rampage: Büyük Yıkım (2018)

Büyüğün de büyüğü var.

Primatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson) doğumundan beri ilgilendiği, aralarında sarsılmaz bir bağ kurduğu inanılmaz zeki gümüş sırtlı gorili George’u herkesten uzak tutmuştur. Ama bir düzenbazın genetik deneyi bu tatlı maymunu hırçın ve devasa bir boyuta dönüştürmüştür.

Daha kötüsü buna benzer değişime uğramış yeni hayvanlar da keşfedilmiştir. Bu değişime uğramış yırtıcı hayvanlar Kuzey Amerika’nın içine kadar gelerek ve karşılarına çıkan her şeyi yok etmekdedir. Okoye, itibar görmeyen bir genetik mühendisiyle birlikte çalışarak bir panzehirle hem Dünya’yı hem de en yakın arkadaşını kurtarmak için mücadele edecektir.

Rampage: Büyük Yıkım filminin yıldızlar şöyle sıralanıyor: Oscar adayı Naomie Harris, Malin Akerman, Jake Lacy, Joe Manganiello, Jeffrey Dean Morgan, Marley Shelton , Breanne Hill, Jack Quaid, Matt Gerald.

Peyton’ın yönettiği filmin senaryosu Ryan Engle, Carlton Cuse & Ryan J. Condal ve Adam Sztykiel, hikayesi ise Rampage oyunundan esinlenerek Ryan Engle tarafından yazıldı. ‘Rampage: Büyük Yıkım’ filminin yapımı Beau Flynn, John Rickard, Brad Peyton ve Hiram Garcia’a, yönetici yapımcılığı Marcus Viscidi, Dwayne Johnson, Dany Garcia, Jeff Fierson, Toby Emmerich, Richard Brener ve Michael Disco, Wendy Jacobson’a ait…

Kamera arkası yaratıcı ekibinde yapım tasarımcısı Barry Chusid, görüntü yönetmeni Jaron Presant, editör Jim May ve kostüm tasarımcısı Melissa Bruning yer alıyor. Filmin müziği Andrew Lockington tarafından bestelendi.

Rampage: Büyük Yıkım Filmi Afişi (2018)

Rampage: Büyük Yıkım (2018)

Yönetmen: Brad Peyton
Oyuncular: Dwayne Johnson, Jeffrey Dean Morgan, Malin Akerman, Joe Manganiello, Naomie Harris, Marley Shelton, Jake Lacy, Breanne Hill, Jack Quaid, Matt Gerald, Jessica Medina, David Dunston
Senaryo: Ryan Engle, Carlton Cuse
Prodüksiyon Tasarımı: Barry Chusid
Görüntü Yöönetmeni: Jaron Presant
Kurgu: Jim May
Kostüm Tasarımı: Melissa Bruning
Sanat Yönetmeni: Laurel Bergman, Elliott Glick, Drew Monahan, Tom Reta, Mark Walters
Müzik: Andrew Lockington
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 13 nisan 2018