Rüzgar (2018)

Rüzgar (2018)

35 yaşındaki Ece, çocuk bezi üreten bir şirketin genel müdür yardımcılığını yapmaktadır. Sevgilisi Alper ile mutlu bir ilişkileri vardır ve 2 yıllık ilişkilerini evlilikle taçlandırmanın zamanı gelmiştir. Fakat Alper’in çocuk isteğine karşı çıkan Ece yüzünden bir türlü evlenemezler. Tam da bu sırada beklenmedik bir şekilde hayatlarına giren bir kapkaç çetesi elemanı olan 10 yaşındaki Rüzgar her şeyi değiştirecektir. Sokak çetesini alt etmeye çalışan kahramanlar büyük bir aile olmalarını sağlayacak bir maceraya atılırlar.

Serkan Acar yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde Belçim Bilgin, Halil Sezai Paracıkoğlu, Cezmi Baskın, Hülya Duyar, Ataberk Mutlu, Nebil Sayın, Seymen Aydın, Altuğ Yücel oynadı. Senaryosunu Volkan Girgin yazdı. Yapım koordinatörlüğünü Ata Yılmaztürk, görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan, kurgusunu Ahmet Teke ve Aykut Yıldırım, sanat yönetmenliğini Uğur Oktan gerçekleştirdi. Müziklerini Ruhin İsmayilov besteledi.

Rüzgar Filmi Afişi (2018)

Rüzgar (2018)

Yönetmen: Serkan Acar
Oyuncular: Belçim Bilgin, Halil Sezai Paracıkoğlu, Cezmi Baskın, Hülya Duyar, Ataberk Mutlu, Nebil Sayın, Seymen Aydın, Altuğ Yücel
Senaryo: Volkan Girgin
Yapım Koordinatörü: Ata Yılmaztürk
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
Kurgu: Ahmet Teke, Aykut Yıldırım
Sanat Yönetmeni: Uğur Oktan
Müzik: Ruhin İsmayilov
Yapımcı Şirket: Avşar Film
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 19 Ocak 2018