Sandık (2018)

Sandık (2018)

Sandık açılıyor, karanlık korkular serbest kalıyor.

Bursa’nın Turan köyünde bir sabah ilginç durumlar yaşanmaya başlar. Her şey o sabah köyün üstünden geçen ve kimin yönettiği belirlenemeyen helikopterlerin, aşağıya bıraktığı sandıklarla başlamıştır. Bu esrarengiz sandıkların içerisinden garip sülükler çıkmakta ve genetiğiyle oynanmış bu sülükler köy halkını feci bir felakete sürüklemektedir.

Bölgedeki halkın bir kısmı sülüklerden tuhaf bir hastalık kapar ve diğer sağlıklı olan kesim hastalıktan korunmak için mücadele etmeye başlar. Bu esnada köye gelmek durumunda kalan altı kişilik bir arkadaş grubu ise henüz hiçbir şeyi anlayamadan kendilerini büyük bir kaosun tam ortasında bulur.

H. Mücahit Pehlivan yönetiminde çekilen Türkiye yapımı korku filminin baş rollerinde Celal Bıyıklı, Adnan Tunalı, Çağlar Ozan Aksu, Sinem Yılmaz, Mutlu Dereli, Kerime Ceren Obenik, Gökçe Kurt, Burak Kaya, Neşve Elif Taşkan, Elnur Bedir, Çetin Altındal, Özlem Satış, İpek Damla Kopuz, Barış Karataş oynadı. Senaryosunu Büşra Ak ve H. Mücahit Pehlivan yazdı. Görüntü yönetmenliğini Mehmet Yiğit ve Mehmet Balcı, kurgusunu Aydın Sancar ve H. Mücahit Pehlivan, kostüm tasarımını Kemal Karabarut, sanat yönetmenliğini Sinan Selvi, makyaj tasarımını Yasemin Alkan Kındır, Gülnur Ateş ve Kevser Keskin gerçekleştirdi.

Sandık Filmi Afişi (2018)

Sandık (2018)

Yönetmen: H. Mücahit Pehlivan
Oyuncular: Celal Bıyıklı, Adnan Tunalı, Çağlar Ozan Aksu, Sinem Yılmaz, Mutlu Dereli, Kerime Ceren Obenik, Gökçe Kurt, Burak Kaya, Neşve Elif Taşkan, Elnur Bedir, Çetin Altındal, Özlem Satış, İpek Damla Kopuz, Barış Karataş
Senaryo: Büşra Ak, H. Mücahit Pehlivan
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Yiğit, Mehmet Balcı
Kurgu: Aydın Sancar, H. Mücahit Pehlivan
Kostüm Tasarımı: Kemal Karabarut
Sanat Yönetmeni: Sinan Selvi
Makyaj Tasarımı: Yasemin Alkan Kındır, Gülnur Ateş, Kevser Keskin
Türkiye Dağıtımı: Bir Film
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018