Sessiz Bir Yer – A Quiet Place (2018)

Sessiz Bir Yer - A Quiet Place (2018)

Sizi duyarlarsa avlayabilirler.

İki çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

John Krasinski yönetiminde çekilen psikolojik gerilim filminin baş rollerinde Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Evangelina Cavoli, Cade Woodward, Ezekiel Cavoli, Doris McCarthy oynadı. Senaryosunu John Krasinski, Scott Beck ve Bryan Woods yazdı. Prodüksiyon tasarımını Jeffrey Beecroft, görüntü yönetmenliğini Charlotte Bruus Christensen, kurgusunu Christopher Tellefsen, set dekorasyonunu Heather Loeffler, sanat yönetmenliğini Sebastian Schroeder gerçekleştirdi. Makyaj departmanında Kelley Mitchell ve Evelyne Noraz görev yaptı. Müziklerini Marco Beltrami besteledi.

Sessiz Bir Yer - A Quiet Place (2018) - Emily Blunt

Sessiz Bir Yer - A Quiet Place (2018) - Emily Blunt

Sessiz Bir Yer - A Quiet Place Filmi Afişi (2018)

Sessiz Bir Yer – A Quiet Place (2018)

Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Evangelina Cavoli, Cade Woodward, Ezekiel Cavoli, Doris McCarthy
Senaryo: John Krasinski, Scott Beck, Bryan Woods
Prodüksiyon Tasarımı: Jeffrey Beecroft
Görüntü yönetmeni: Charlotte Bruus Christensen
Kurgu: Christopher Tellefsen
Makyaj Departmanı: Kelley Mitchell, Evelyne Noraz
Set Dekarosyonu: Heather Loeffler
Sanat Yönetmeni: Sebastian Schroeder
Müzik: Marco Beltrami
Türkiye Dağıtımı: UIP filmcilik
Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2018