Sihirli Orman – Into the Woods

Sihirli Orman - Into the Woods

Kırmızı Başlıklı Kız, Cinderella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları, aynı filmde hem de aynı ormanda buluşsalardı ne olurdu? Grimm Kardeşler’in yaratmış olduğu klasik karakterleri daha farklı bir tarzda karşımıza çıkaran Sihirli Orman; masalların tonunu yansıtan görsel atmosferi, müzikal türüyle aynı potada eriterek beyazperdeye taşıyor.

Bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini, klasik masala bağlayan film, çocuk sahibi olmak isteyen çiftin, Sihirli Orman’ın derinliklerinde, cadının kendilerinden talep ettiği malzemeleri temin etme maceralarını anlatıyor. Tabi bu süreçte Fırıncı’nın yolu Grimm masallarındaki baş karakterler ile kesişiyor.

Kamera arkasına Rob Masrhall’ın geçtiği filmin, başrollerinde ise Oscarlı usta oyuncu Meryl Streep, Johnny Depp, Chris Pine, Emily Blunt ve Anna Kendrick gibi pek çok gözde isim yer alıyor.

Sihirli Orman - Into the Woods Afişi

Sihirli Orman – Into the Woods

Yönetmen: Rob Marshall
Oyuncular: Anna Kendrick, Meryl Streep, Chris Pine, Emily Blunt, Christine Baranski, Tammy Blanchard, Lucy Punch, Tracey Ullman
Senaryo: James Lapine
Prodüksiyon Tasarımı: Dennis Gassner
Görüntü Yönetmeni: Dion Beebe
Kurgu: Wyatt Smith
Kostüm Tasarımı: Colleen Atwood
Set Dekorasyonu: Anna Pinnock
Müzik: Stephen Sondheim
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 20 Şubat 2015