Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı Filmi

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı filminde genç bir dervişin ilahi aşkı arayışı ve bu uğurdaki zorlu mücadelesi, epik bir dil ve anlatım ile sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi temalar üzerinden işleniyor. Aşkın Sırrı: Somuncu Baba aynı zamanda Somuncu Baba’nın aşkı arama yolunda Hicaz’dan Şam’a ve Bursa’dan Aksaray’a uzanan hikâyesiyle bir yol filmi olma özelliği de taşıyor.

Kürşat Kızbaz yönetiminde çekilen Türkiye yapımı filmin baş rollerinde Furkan Palalı, Ali Sürmeli, Altan Akışık, Altan Gördüm, Emin Olcay, Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Haldun Boysan, Kenan Bal, Saruhan Hünel, Serdar Yeğin, Sinan Albayrak, Suna Selen, Tuvana Türkay, Yunus Emre Yıldırımer oynadı. Görüntü yönetmenliğini Levent Vural, kurgusunu Vedat Vural, sanat yönetmenliğini Çiğdem Sonkurt gerçekleştirdi. Müziklerini Engin Arslan ve Mayki Murat Başaran besteledi.

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı Filmi Afişi

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

Yönetmen: Kürşat Kızbaz
Oyuncular: Furkan Palalı, Ali Sürmeli, Altan Akışık, Altan Gördüm, Emin Olcay, Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Haldun Boysan, Kenan Bal, Saruhan Hünel, Serdar Yeğin, Sinan Albayrak, Suna Selen, Tuvana Türkay, Yunus Emre Yıldırımer
Senaryo: Kürşat Kızbaz, Mahmut Ulu
Görüntü Yönetmeni: Levent Vural
Kurgu: Vedat Vural
Sanat Yönetmeni: Çiğdem Sonkurt
Müzik: Engin Arslan, Mayki Murat Başaran
Yapımcı Şirketler: Imagine Film Productions, VSG Production
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 1 Nisan 2016