Son Oyun (2018)

Son Oyun (2018)

Bir günah başka bir günahla örtülmez.

Yönetmenliğini Sinan Tabanlı’nın üstlendiği ve senaryosunu İlhan Akgül ile birlikte yazdığı Son Oyun, Cerkez lakabıyla tanınan bir kiralık katilin eski bir mafya babasından aldığı görev sonucu harekete geçmesini ve kendisinden istenen planları teker teker uygulamaya koymasını anlatıyor. Filmin konusu Türkiye’den başlayıp Belçika, Hollanda ve Gürcistan’a yayıldığı için çekimler de bu ülkelerde çeşitli mekanlarda gerçekleştirildi.

Filmin aynı zamanda boşrolünde de oynayan İlhan Akgül, Belçika’nın Genk kentinde düzenlenen Gümüş At Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Filmin çekimlerinin yüzde 70’i Türkçe, yüzde 30’u Felemenkçe olarak yapıldı. Oyuncu kadrosunda Türkiye, Belçika, Hollanda ve Gürcistan’dan profesyonel ve amatör oyuncular kamera karşısına geçti.

Son Oyun Filmi Afişi (2018)

Son Oyun (2018)

Yönetmen: Sinan Tabanlı
Oyuncular: Ali Sürmeli, İlhan Akgül, Deniz Oral, Cela Yıldız, Marleen Mathews, Selin Çolak, Tolga Erciyes, Richard de Maaré, Begir Memeti, Ali Rıza Soydan, Hilal Sönmez, Neslihan Yapıcı, Sinan Tabanlı, Carmello Parrinello
Senaryo: Sinan Tabanlı, İlhan Akgül
Prodüksiyon Tasarımı:
Görüntü Yönetmeni: Alain Jongen
Kurgu: Lewo
Makyaj Departmanı: Monique Schouteden, Selda Demircan
Müzik: Yıldıray Gürgen
Yapımcı Şirket: Leyal Film
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018