Taksim Hold’em (2018)

Taksim Hold'em (2018) Damla Sönmez

Alper’in nişanlısı cumartesi akşamı evlerinin yakınındalki protestoya katılmak ister ve bunun için Alper’e baskı yapar. Ama o tüm ısrarlara rağmen protestoya katılmayı reddeder. Her hafta yaptıkları gibi evde lise arkadaşlarıyla toplanıp poker oynamak isterler. Oyuna başlamadan eyleme katılığ katılmamak üzerine bir tartışma başlar. Tam da bu sırada sokakta kargaşa başlamıştır. Alper’in tüm itirazlarına rağmen arkadaşları evin kapısını açıp dışarıdaki insanların eve sığınmasına izin verirler. Alper olaylara karıştırılmak istemediği için bencillikle suçlanır ve yaşananların etkisiyle tartışmalar şiddetlenir.

Michael Önder yönetiminde çekilen Türkiye yapımı filmin baş rollerinde Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Harkman, Emre Yetim, Nezih Cihan Aksoy, Ahmet Tansu Taşanlar, Ege Kökenli, Irmak Ecem Aydemir, Pelin Keskin Sayın, Süleyman Karaahmet oynadı. Senaryosunu Michael Önder yazdı. Görüntü yönetmenliğini Ersin Gök, kurgusunu Taner Sarf, sanat yönetmenliğini Tolga Coşkuntuna gerçekleştirdi. Müziklerini Steady Fingers besteledi.

Taksim Hold'em Filmi Afişi (2018)

Taksim Hold’em (2018)

Yönetmen: Michael Önder
Oyuncular: Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Harkman, Emre Yetim, Nezih Cihan Aksoy, Ahmet Tansu Taşanlar, Ege Kökenli, Irmak Ecem Aydemir, Pelin Keskin Sayın, Süleyman Karaahmet
Senaryo: Michael Önder
Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök
Kurgu: Taner Sarf
Sanat Yönetmeni: Tolga Coşkuntuna
Müzik: Steady Fingers
Yapımcı Şirket: Bluff Film
Türkiye Dağıtımı: Kurmaca Film
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018