Tut Yüreğimden Anne (2018)

Tut Yüreğimden Anne (2018)

Sibel, otistik kızı Hazan, eşi Okan ve büyük oğlu Yaman’ın yüreklerine tutunarak mutlu bir ömrü yaşamaya çalışır. Ancak Sibel, kocası Okan ve oğlu Yaman’ın bile otistik kızlarını kabullenmediği ailesinin temellerinin çatırdadığı zor zamanları yaşamaktadır. Okulda, sokakta otobüste, evde kısacası hayatın her anında Sibel’in sesini kimse duymamaktadır.

Bu zorlu günlerin karanlığında Sibel ölümcül bir hastalığın pençesine düştüğünü öğrenir. Sibel şimdi ameliyat sonrası ölmek ve kalmak arasındaki o ince çizgide hayatın saatinin durma noktasındadır. Sibel bu zorlu kararı vermeden önce dağılmakta olan ailesini bir araya getirmek, onların yüreğini kazanmak için her türlü fedakarlığı yapmaya kararlıdır. Ancak gerçek hiçte Sibel’in bildiği gibi değildir. Bu yolculukta Sibel ve ailesi kendi kimliği ile yüzleşecek ve hayatın getirdiği değişimleri acıda olsa kabullenecektir.

Tut Yüreğimden Anne Filmi Afişi (2018)

Tut Yüreğimden Anne (2018)

Yönetmen: Burçin Aydın, Bülent Aydoğan
Oyuncular: Sermiyan Midyat, Naz Elmas, Janberk Nak, Ela Şen, Levent İnanır, Cem Sultan Karabulut, Barış Küçükgüler, Belma Arat, Hilmi Erdem, Kahraman Sivri, Gül Karslı
Senaryo: Gökhan Alan
Genel Koordinatör: Murat Çağlar
Görüntü Yönetmeni: Tarkan Ünlü
Kostüm Tasarımı: Tülin Beceren
Sanat Yönetmeni: Zeki Yalgın
Saç ve Makyaj Tasarımı: Tuğçe Çokan, Muharrem Parlak
Müzik: Volkan Sönmez
Türkiye Dağıtımı: MC Dağıtım
Gösterim Tarihi: 16 Mart 2018