Umut Bahçesi – The Zookeeper’s Wife

Umut Bahçesi - The Zookeeper's Wife

New York Times en çok satanlar listesinde olan The Zookeper’s Wife, cesur bir karı kocanın 2. Dünya Savaşı’nda milyonlarca Yahudi’nin hayatını kurtarmak için verdiği savaşın gerçek hikâyesidir. Polonya ve Varşova Nazi istilasındayken orada bulunan bir hayvanat bahçesini yağmalarlar. Hayvanat bahçesinin sahipleri geriye kalan hayvanları ve gizlice içeri soktukları Yahudileri saklayarak beraber özgürlük için kaçış planı yaparlar.

Niki Caro yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Shira Haas, Efrat Dor, Iddo Goldberg, Marian Mitas, Frederick Preston oynadı. Senaryosunu Angela Workman yazdı. Prodüksiyon tasarımlarını Suzie Davies, görüntü yönetmenliğini Andrij Parekh, kurgusunu David Coulson, kostüm tasarımlarını Bina Daigeler, set dekorasyonunu Charlotte Watts gerçekleştirdi. Müziklerini Harry Gregson-Williams besteledi.

Umut Bahçesi - The Zookeeper's Wife

Umut Bahçesi - The Zookeeper's Wife Afişi

Umut Bahçesi – The Zookeeper’s Wife

Yönetmen: Niki Caro
Oyuncular: Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Shira Haas, Efrat Dor, Iddo Goldberg, Marian Mitas, Frederick Preston
Senaryo: Angela Workman
Prodüksiyon Tasarımı: Suzie Davies
Görüntü Yönetmeni: Andrij Parekh
Kurgu: David Coulson
Kostüm Tasarımı: Bina Daigeler
Set Dekorasyonu: Charlotte Watts
Müzik: Harry Gregson-Williams
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 31 Mart 2017