Vahşiler – Hostiles (2018)

Vahşiler - Hostiles (2018)

Konusu 1892 yılında geçen Vahşiler – Hostiles, sert direnişten sonra ölmek üzere olan bir Cheyenne kabile şefini (Wes Studi) ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir Yüzbaşının (Christian Bale) hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul (Rosamund Pike) ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

Filmin Konusu

“Temel Amerikan ruhu zor, yalıtılmış, sabırlı ve bir katildir. Hiçbir zaman erimiş değildir.” – D. H. Lawrence

1892’de Sanayi Devrimi’nin başlangıcında, Amerika’nın yerli halkı yenilir; yerleşim bölgelerine ve şehirlere doğru hızla kaybolur. Kızılderili Savaşlarının iki acı çeken rakibi, beklenmedik bir sonla karşılaşmaya zorlanır. Eski bir savaş kahramanı ve şimdi gardiyan olan Joseph Blocker (Christian Bale) ve şimdi tutuklu olan Kuzey Cheyenne savaş şefi Yellow Hawk (Wes Studi), Blocker’ın komutanının kişisel ve siyasi servetini güçlendirmeye zorlanırlar.

Vahşiler - Hostiles (2018)

Fort Berringer’da perişan haldeki New Mexico cezaevi karakolunda sıkışan Yellow Hawk, Blocker’a serbest bırakılacak ve Montana’daki Cheyenne vatanına geri dönecek. Yellow Hawk ölmekte ve ölümünden sonra ailesi bir bölgede hapsedilecek. Kavgacı bir Blocker şefi onun hapishanede ölmesi gerektiğine ve düşman evine gitmeyi reddettiğinde savaşla tehdit edilmesi gerektiğine inanıyordur.

Plan devreye girer; Blocker, adamları, Yellow Hawk ve ailesi karmaşık seyahat arkadaşları haline gelir. Yola çıktıktan kısa bir süre sonra grup, Comanche katliamından ötürü travma geçirmiş olan Rosalee Quaid ile karşılaşır ve o da gruba katılır. Blocker, Yellow Hawk ve Quaid, Hostiles’ın kalbi haline gelir. Onlar acı, şiddet ve kayıplarla şekillenmiş, şüphe ve öfkenin sona ermesi imkansız olan inatçı savaşçılardır.

1.000 kilometre uzunluğundaki Odyssey benzeri kısımlardan oluşan yolculuklarına katlanmak ve hayatta kalabilmek için birlikte çalışmak zorunda kalan yoldaşlar, önyargıları ile yüzleşmek zorunda kalıyorlar ve en kötü farklarının kendi kontrolleri dışındaki güçler tarafından yaratılmış olduğunu fark ediyorlar. Karşıtlık ve korkularının bir şefkat ve hoşgörüye dönüşümü, insan ruhunun esnekliği ve değişim kapasitesinin kanıtıdır.

Vahşiler - Hostiles Filmi Afişi (2018)

Vahşiler – Hostiles (2018)

Yönetmen: Scott Cooper
Oyuncular: Scott Shepherd, Rosamund Pike, Ava Cooper, Stella Cooper, David Midthunder, Christian Bale, Rory Cochrane, Jonathan Majors, John Benjamin Hickey, Stafford Douglas, Stephen Lang, Bill Camp
Senaryo: Scott Cooper
Prodüksiyon Tasarımı: Donald Graham Burt
Görüntü Yönetmeni: Masanobu Takayanagi
Kurgu: Tom Cross
Kostüm Tasarımı: Jenny Eagan
Set Dekorasyonu: Edward McLoughlin
Sanat Yönetmeni: Elliott Glick
Müzik: Max Richter
Türkiye Dağıtımı: TME Films
Gösterim Tarihi: 30 Mart 2018