Vallahi Hortladı (2018)

Vallahi Hortladı (2018)

Antakya’da çekilen Vallahi Hortladı, milattan önce 2600 yıllarında yaşamış bin yılda bir hortlayan Nam-Sis adında bir kralın karısını ve kendisini sonsuza dek dünyada yaşatabilmek için 14 tane özgür ruha ihtiyacı olmasını konu ediniyor. Bu 14 kişi de filmimizin kahramanları olacaktır. Onlar da Nam-Sis’ten kurtulabilmek için Nuri Hoca’dan yardım isterler. Nuri Hoca 15 yıldır her şeye tövbe etmiş ve insanlara şifa dağıtan bir hocadır. Ekibimiz ve Nuri Hoca birlikte Nam-Sisi tekrar mezarına göndermeye çalışırlar.

Volkan Adıyaman yönetiminde çekilen komedi filminin baş rollerinde Nuri Alço, Doğa Konakoğlu, Hasan Yalnızoğlu, Burak Şahin, Bülent Mert, Taner Şafak, Dila Pekdemir, Akın Türkmen, Güneş Cyrina Özek, Uğur Ateş, Aytu Ergen, Buse Demirdizen, Hande Dilan Yalçın, Tolga Buran oynadı. Senaryosunu Volkan Adıyaman yazdı. Yardımcı yönetmenliğini Güneş Güneş, görüntü yönetmenliğini Gökhan Atik, kurgusunu Volkan Adıyaman, kostüm tasarımını Rabia Durak, makyaj tasarımını Aytül Dinçer gerçekleştirdi. Müziklerini Samet Kılınç ve Okan Kılınç besteledi.

Vallahi Hortladı Filmi Afişi (2018)

Vallahi Hortladı (2018)

Yönetmen: Volkan Adıyaman
Oyuncular: Nuri Alço, Doğa Konakoğlu, Hasan Yalnızoğlu, Burak Şahin, Bülent Mert, Taner Şafak, Dila Pekdemir, Akın Türkmen, Güneş Cyrina Özek, Uğur Ateş, Aytu Ergen, Buse Demirdizen, Hande Dilan Yalçın, Tolga Buran
Senaryo: Volkan Adıyaman
Yardımcı Yönetmen: Güneş Güneş
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atik
Kurgu: Volkan Adıyaman
Kostüm Tasarımı: Rabia Durak
Sanat Yönetmeni: Yasin Kurtlu
Makyaj Tasarımı: Aytül Dinçer
Müzik: Samet Kılınç, Okan Kılınç
Yapımcı Şirket: Filmmaker Prodüksiyon
Türkiye Dağıtımı: TME Films
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018