Winchester Gizemli Ev (2018)

Winchester Gizemli Ev (2018)

Tarihin en lanetli evinde yaşanan gerçek olaylar…

Winchester Tüfekleri servetinin varisi Sarah Winchester, San Francisco’nun 50 mil dışında, izole bir arazi üzerinde malikanesinin yapımına başlar ve onyıllardır, haftanın 7 günü, günün 24 saati boyunca tadilatlar durmaksızın devam eder. Nihayetinde Winchester Malikanesi devasa bir hale gelir.

Dışarıdan bakıldığında çıkmaz koridorlar, karmaşık odalar, labirentler ve boş duvarlara açılan kapılarla tamamen bir kadının deliliği olarak algılanmaktadır. Ama Sarah bu devasa kaosu kendisi için kurmamıştır. Yeğenini ve başarılı doktor Eric Price’ı evine davet eden Sarah’nın bir planı vardır. İnşa ettirdiği bu karmakarışık yapı aslında evin içinde barınan yüzlerce intikamcı hayaletin kafasını karıştırmak için dizayn edilmiştir. Üstelik bu çıkışı neredeyse imkansız hapishanede bulunan hayaletlerden en tehlikelisin Winchester ailesi ile görülecek bir hesabı vardır.

Winchester Gizemli Ev Filmi Afişi (2018)

Winchester Gizemli Ev (2018)

Yönetmen: Michael Spierig
Oyuncular: Helen Mirren, Sarah Snook, Finn Scicluna-O’Prey, Jason Clarke, Emm Wiseman, Alana Fagan, Rebecca Makar, Tyler Coppin, Alice Chaston, Laura Brent, Adam Bowes, Bruce Spence
Senaryo: Tom Vaughan, Michael Spierig
Prodüksiyon Tasarımı: Matthew Putland
Görüntü Yönetmeni: Ben Nott
Kurgu: Matt Villa
Kostüm Tasarımı: Wendy Cork
Set Dekorasyonu: Vanessa Cerne
Sanat Yönetmeni: Janie Parker, Mark Warren
Müzik: Peter Spierig
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018