Yıldızlar Asla Ölmez – Film Stars Don’t Die in Liverpool (2018)

Yıldızlar Asla Ölmez - Film Stars Don't Die in Liverpool (2018)

Aşk, tıpkı Hollywood filmlerindeki gibi…

Dört kez Oscar adayı Annette Bening ile BAFTA ödüllü Jamie Bell’in övgü alan performanslarıyla konuşulan film, efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame’ın oyuncu Peter Turner’la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkın gerçek hikayesine odaklanıyor.

Özel hayatıyla döneme damgasını vuran Oscar ödüllü ünlü aktris Gloria Grahame, İngiltere’de bir tiyatro oyununda çalışırken kendinden genç olan Peter’la tanışır ve kısa sürede birbirlerine aşık olurlar. Peter için bir Hollywood yıldızıyla beraber olmak etkileyicidir; Gloria ise aradığı sıcaklığı Peter’da bulmuştur. İki sevgilinin Los Angeles, New York ve Liverpool arasında mekik dokuduğu bu tutkulu ilişki, Gloria’nın ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla zorlu bir evreye girer.

Ancak Gloria, Peter’ın enerjisiyle teselli bularak hayata tutunacaktır. Peter Turner’in anılarından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Lucky Number Slevin ve Victor Frankenstein’ın yönetmeni Paul McGuigan oturuyor. Bening ve Bell’e, Julie Walters, Stephen Graham ve Vanessa Redgrave’in eşlik ettiği; En İyi Kadın Oyuncu, Erkek Oyuncu ve Uyarlama Senaryo dallarında 2018 BAFTA adayı olan “Yıldızlar Asla Ölmez”, 27 Nisan 2018 tarihinde Türkiyeli sinema severlerle buluştu.

Yıldızlar Asla Ölmez - Film Stars Don't Die in Liverpool (2018)

Yıldızlar Asla Ölmez - Film Stars Don't Die in Liverpool Filmi Afişi (2018)

Yıldızlar Asla Ölmez (2018)

Yönetmen: Paul McGuigan
Oyuncular: Annette Bening, Jamie Bell, Julie Walters, Vanessa Redgrave, Kenneth Cranham, Frances Barber, James Bloor, Isabella Laughland, Leanne Best, Suzanne Bertish, Tom Brittney
Senaryo: Matt Greenhalgh
Prodüksiyon Tasarımı: Eve Stewart
Görüntü Yönetmeni: Urszula Pontikos
Kurgu: Nick Emerson
Set Dekorasyonu: Liz Griffiths
Sanat Yönetmeni: Susannah Brough, Fiona Gavin, Matt Sharp, Tom Weaving
Müzik: J. Ralph
Türkiye Dağıtımı: Başka Sinema
Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2018