Zamanda Kıvrılma – A Wrinkle in Time (2018)

Zamanda Kıvrılma - A Wrinkle in Time (2018)

Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg’le Charles’ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer. Babalarını aramak için yolculuğa çıkan Meg Murray, Charles ve Calvin maceraya atılırlar. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecektir.

Ava DuVernay yönetiminde çekilen bilimkurgu filminin baş rollerinde Reese Witherspoon, Chris Pine, Gugu Mbatha-Raw, Michael Peña, Oprah Winfrey, Zach Galifianakis, Mindy Kaling, Bellamy Young, Rowan Blanchard, Storm Reid, Alexia Rae Castillo, Akemi Look oynadı. Senaryosunu Jennifer Lee yazdı. Prodüksiyon tasarımlarını Naomi Shohan, görüntü yönetmenliğini Tobias A. Schliessler, kurgusunu Spencer Averick, kostüm tasarımını Paco Delgado, set dekorasyonunu Elizabeth Keenan ve Claire Schwartz, sanat yönetmenliğini Kevin Constant, Greg Hooper, Gregory S. Hooper, Jeff Julian, David Lazan ve Ken Turner gerçekleştirdi.

Zamanda Kıvrılma - A Wrinkle in Time Filmi Afişi (2018)

Zamanda Kıvrılma – A Wrinkle in Time (2018)

Yönetmen: Ava DuVernay
Oyuncular: Reese Witherspoon, Chris Pine, Gugu Mbatha-Raw, Michael Peña, Oprah Winfrey, Zach Galifianakis, Mindy Kaling, Bellamy Young, Rowan Blanchard, Storm Reid, Alexia Rae Castillo, Akemi Look
Senaryo: Jennifer Lee
Prodüksiyon Tasarımı: Naomi Shohan
Görüntü Yönetmeni: Tobias A. Schliessler
Kurgu: Spencer Averick
Kostüm Tasarımı: Paco Delgado
Set Dekorasyonu: Elizabeth Keenan, Claire Schwartz
Sanat Yönetmeni: Kevin Constant, Greg Hooper, Gregory S. Hooper, Jeff Julian, David Lazan, Ken Turner
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2018