Zor Saatler – The Finest Hours

Zor Saatler - The Finest Hours Filmi

32 kazazede ve sadece 12 kişiye yetecek yer var.

Zor Saatler, sahil güvenlik tarihinde en büyük gemi kurtarma operasyonunu konu alan heyecan ve macera dolu gerçek bir hikâyeden uyarlama. 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur.

Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik ofisine ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff, batmakta olan gemiyi kurtarmaları için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

Craig Gillespie’nin yönetmenindeki filmde Chris Pine, Akademi Ödüllü ve Altın Küre adayı Casey Affleck, Ben Foster, Holliday Grainger, John Ortiz ve Eric Bana rol alıyor. Yardımcı rollerde Michael Raymond-James, Casey Affleck, Rachel Brosnahan, Abraham Benrubi gibi oyuncular var. Prodüksiyon tasarımlarını Michael Corenblith, görüntü yönetmenliğini Javier Aguirresarobe, kurgusunu Tatiana S. Riegel, kostüm tasarımlarını Louise Frogley, sanat yönetmenliğini William Ladd Skinner gerçekleştirdi. Müziklerini Carter Burwell besteledi.

Zor Saatler - The Finest Hours Filmi Afişi

Zor Saatler – The Finest Hours

Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Chris Pine, Holliday Grainger, Eric Bana, Michael Raymond-James, Casey Affleck, Rachel Brosnahan, Abraham Benrubi
Senaryo: Scott Silver, Paul Tamasy
Prodüksiyon Tasarımı: Michael Corenblith
Görüntü Yönetmeni: Javier Aguirresarobe
Kurgu: Tatiana S. Riegel
Kostüm Tasarımı: Louise Frogley
Sanat Yönetmeni: William Ladd Skinner
Müzik: Carter Burwell
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 29 Ocak 2016